Inter Croatia Crew - Forum
---

DOBRODOŠLI
na Inter Croatia Crew Forum!

Za čitanje tema i sudjelovanje u raspravama
molimo Vas da obavite kratak postupak registracije. Hvala.

FORZA INTER!

Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLoginFacebookTwitter

Share | .

Chat O Sezoni 2015/16

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Next
Autor/icaPoruka
milito22

Najdraži igrač : Milito,Chivu,Crespo

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   25.04.16 17:35

Jest neki pomak napravljen,slažem se,ali crno je sve jer se nismo plasirali u LP pored ne baš prejake konkurencije.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
soecc

Najdraži igrač : Materazzi, Zanetti

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 9:27

Curva6Nord9 je napisao/la:
cesar19 je napisao/la:
Crno je jer sam uvjeren da imamo momčad u rangu Napolijeve, samo što imamo kretena na klupi

To je to. Ne može mene nitko uvjerit da je naš kadar slabiji od Rominog i Napolijevog, ustvari to se i pokazalo u tekmama s njima. Problem je eksperimentiranje ovog magarca u malim tekmama

Pa e. Sve sam to rekao. Bespotrebno čarabiranje.

A pazi Milan...

2011/2012: 24 - 80
2012/2013: 21 - 72
2013/2014: 16 - 57
2014/2015: 13 - 52
2015/2016: 14 - 53

Istinabog, i kod njih se vidi pomak... smiley 1

Šta im je Verona jučer radila, to je bilo čudo. Golman Milana DALEKO najbolji igrač na terenu.

AlvaroR

Najdraži igrač : Javier Zanetti

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 11:56

Kako smo mi ispustili LP ove godine nismo ni svjesni. Postali smo chokeri ko Roma sa ovim bilmezom. Od iduče sezone ne očekujem puno jer ćemo vjerovatno prodati neke igrače, još ako ostane Mancini završit ćemo ko prošle godine
[Vrh] Go down
Korisnički profil
kuky90

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 13:21

Nismo ni prije imali šanse, ali sad definitivno nemamo. Na krjau će Roma prestići i Napoli.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Emiliano

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 17:27

Biscione je napisao/la:
Da sam se ja pitao prije svega ni u ludilo ne bih kupovao nepotrebnog Edera za 14 mil. A što se tiče ljeta mislim da je izvodljivo da ih sve otkupimo pod uslovom da nikog ne kupimo za pare (znači Banjegu džabe i Fegulija za džabe). Ili ako baš nema para onda ne otkupit Tellesa a dovest Erkina za džabe kao njegovu zamjenu za lijevi bok. Zar ovo po tebi nije finansijski izvodljivo?
NE.

Prije svega Eder jos nije kupljen nego je posudjen do srpnja 2017. za 2M€. Odsteta od 10 milja mozda nikada niti nece biti isplacena Sampi ako oni nadju trecu destinaciju. Ja vjerujem kako ce ga Inter vec ovoga ljeta pokusati prodati u Premiership ili Kinu (opcije i za prosli mercato) te tako napraviti nesto slicno kao u slucaju Shaqiria. Naravno da treba paziti s time kao i da se zgrnu sredstva za to ljeto i otkup Jovetica i Mirande, ali za nadolazeci mercato je to vise-manje irelevantno.

Zatim mi opet nisi odgovorio koga bi zrtvovao da ovo bude izvedivo?! Da bas nikoga ne dovodis, niti Tellesa, niti Ljajica, Banegu, Erkina opet moras ici u prodaju. Ukupna bilaca je na -50M€, ali ona efektivna (EBITDA) je spustena na -30 sto zadovoljava ultimatume FFP-a. U sljedecoj moraju to spustiti na pozitivnu nulu. Imas obaveze za Doda (7.8), Broza(5), druge rate za Kondu (10) i Shaqa (5), a sigurno se otkupljuje i Manaj(0.5). Dobro je sto su Kondo i Shaq vec amortizirani u EBITDA-u jer se odgode placanja ne racunaju, ali ce biti opterecenje na ukupnu bilancu. Od odsteta koje dolaze imamo cini mi se samo Crisetiga za 3.5, dok je Taider na redu za godinu dana. Sponzorska lova ostaje podjednaka kao prosle sezone, malo manje od Pirellia, malo vise od Infronta. Europa liga jamci 10 milja eura prihoda po novom modelu nagradjivanja, a dodatan prostor se stvara i odlaskom Mazzaria (7M). Dolazi i bonus za Hernanes (2M), dok za Guarina i Kovacica nije realno to ocekivati. Mi smo ljetni i zimski mercato zapravo zavrsiti u plusu od 25-30M, operecenja padaju na sljedeca 2 ljeta. Pa racunaj koliko trebas amortizirati da bi uopce mogao pomisliti o pojacanjima.

Biscione je napisao/la:
Jbg svaki igrač traži platu, ali nije isto dati 15 mil klubu + platu igraču ili dovest igrača džabe i samo mu platu isplaćivat. Fegulijeva vrijednost je oko 15 mil eura tako da se ja ne bih previše cjenkao oko plate. Meni je skupo dati 14 mil za Edera pa makar mu plata bila i 1 mil (a nije).
Cesto je isplatljivije otkupiti igraca nego ga uzeti na free. Recimo slucaj proslog lejta kada se Ayew povezivao s nama kao opcija za lijevo krilo. Bio je "free", ali Swansea mu je dao proviziju od 8.5 milje eura neta koja se oporezuje, znaci to je 17M bruto, a placa od cca 6 M€ neto je debelo iznad naseg standarda. Kondo i Icardi oe sezone imaju 3.5, Mancini 4.5. kada to oporezujes razlika je jos drasticnija. Zato je Perisic bio puno isplatljivija sa placom 2.5+ bonus za LP i odstetom 16 +3 za LP. Bonusi nece biti isplaceni.

Drugi primjer je EBITDA i kako je Kondogbia isplatljiviji za 31M nego Yaya za 10M, koliko se spominjalo kao odsteta. Cak i da je Yaya prihvatio drasticno smanjenje place i uzeo onih Interovih 6.5M za 3 godine opteretio bi EBITDA-u sa 16.33M€ u svakoj od 3 godine jer se odsteta akumulira kroz duzinu trajanja ugovora. Kondogbia nas tako recimo prvu sezonu opterecuje za 13.2M€, a 4 iduce zbog rasta place za po 14.6M. Kada (i ako) isplatimo bonuse njemu i Monacu to opet nece premasiti Yayinu cifru.

Slicno je i s Fenghouliem. Covjek prema medijima trazi 4M€ placu i proviziju 5M. Da ga potpisemo cak i bez provizije u nekom ludom slucaju (a nece nikome to poci za rukom) opet bi opteretio balans za 8M/sez. Otkupis El Ghazia za onih 10M, uz uobicajeni ugovor od 5 godina tako mladom igracu i max. 2M place i opterecenje ti je 6M/sez. Osim sto ces El Ghazia daleko lakse prodati zbog toga sto je dosta mladji i sto bi lakse nasao kupca jer ima manji ugovor prednost bi bila i u tome da ne bi imao Feghoulia kao 2. najplacenijeg igraca na rosteru. To bi moglo samo stvoriti razdor u mocadi. Agenti su pohlepni, trazili bi i za svoje igrace povisice kada bi vidjeli koliko se palca igraca koji svojoj kvalitetom (koliko sam ga popratio) ne bi bio medju nositeljima igre.

Nije ni Banega "free". Po informacijama koje sam nasao onih 2-3M za ponistenje atumoatskog produzenja ugovora sa Sevillom se NE oporezujem, ali bonus od 2.6 igracu DA. Placu jos ne znamo, ali 3-3.5M + bonusi nije mala stvar. Za tu cifru moras imati sigurnog nositelja igre. Da se razumijemo, doabr je on igrac i ovo ne bi nikada izvukli bez podsredstva Zanettia, ali daleko od toga da mi iz ove perspektive mozemo govoriti o njemu i kao sigurnom starteru. 

Poanta svega je da moras dobro amortizirati ulaze transfere, a u isto vrijeme napraviti jos vecu plusvalenzu na izlaznim transferima. Primjerice, vecu plusvalenzu ces ostvariti ako prodas Brozovica za 20 milja nego Kondogbiu za 50 milja. makar po igrama ove sezone bi vrijednost trebala biti suprotna. Slicno je i sa Mirandom. Onih 20M ti za EBITDA-u ne znace znacajniju +valenzu, dok u slucaju Murilla isti taj iznos znaci puno. Opet, ako stvarno mogu dobiti 45 milja za Icardia mislim da nece moci odbiti. Doveden je za koliko, 12-13M, u 3 godine je to vec skoro sve amortizirano, a i smanjeno kroz potpis novog ugovora tako da bi +valenza uz takvu odstetu bila astronomska. Ovako na prvu bez racunanja mislim duplo veca nego da dobiju 45 za Mirandu i Broza zajedno. Uz to ima i veliku placu za Interove uvjete. Perisic ne vjerujem da ide dok je Mancini u klubu, ali za 30M od Chelsea bi se stvorio solidan prostor, a za istu poziciju imas 11M opciju za Ljajica. Handanovic jedino ako dobijes oko 20M, ove cifre od oko 10 ne bi stvorile znacajnu +valenzu, a i gdje naci golmana te kvalitete? Ovi sto se spominju (Perin, Sportiello, Sirigu) nisu na toj razini.
Trebat ce biti pametan. Od ovih pustih sanjarenja kao i proslog ljeta nece biti nista.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Buffalo Soldier

Najdraži igrač : Javier Zanetti, Marco Materazzi, Falcao, Adriano

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 20:42

Svaka cast na postu, jbga treba nastavit kamo smo i prosle sezone. Odradili su odlican mercato, nadam se da nece previse njih prodat i da ce koliko toliko ostat kostur momcadi, a opet da ce dovest par jakih mladih pojacanja. Najvise mi smeta ko Mancinia sta kupi nekog igraca i onda ih drzi na klupi, a igra mu Palacio primjerice. Ok on se trudio i nijr bio ni toliko los, ali on jednostavno vise nije u tom rangu. Moje misljenje je da je Icardi bivsi 90%, vec ako moramo nadam se 50+ ali sumnjam. Jednostavno sta bude bude. Bar kup uefa uhvatili pa recimo da nije sve tako crno, iako avi znamo da amo mogli uhvatit toliko zeljenu LP. Od svega bi najrade da ostave kostur obrane MM i Handu, za sve ostalo mi se cini da bi se jos i dalo zakrpat.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
jaZey

Najdraži igrač : Esteban "Cuchu" Cambiasso

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 21:06

Emiliano a kako ce to izgledat ako nam Kinezi ulete s tih 60-80 mil na ljeto, koliko sam shvatio ta lova ne može ic na transfere već samo na smanjenje duga ili?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Emiliano

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 21:17

Tako je, vlasnici prema FFP-u smiju iz "svojega dzepa" financirati klub maksimalno sa 30 milijuna eur u 3 sezone. Nama je zbog plana koji je ET prezentirao UEFA-i dozvoljeno onih -100 pretprosle sezone, ali zato je placena kazna, dobivena jos veca uvjetna i prisiljeni smo poslovati u poziviti slj. sez. Ono sto ce donjeti svakako je bolja financijska likvidnost. Lakse cemo vracati stare dugove i kredite koji su se opasno nagomilali.

Drugo sto Kinezi mogu napraviti je privuci jos kojeg sponzora. Milan recimo od sponzora ukupno zaradjuje 78M a mi 42M. Ima tu prostora za napredak. Zatim bi mogli nabijati cijene transfera u svoj klub u Kineskoj ligi. Otkupe recimo Mela i Palacia za puno vec iznose od realne vrijednosti, a nama posude Alexa Teixeru i Ramiresa i jos im nastave isplacivati place.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Adri

Najdraži igrač : Javier Zanetti

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 21:21

A ovo s nasim i njihovim igracima nije krsenje pravila?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
kuky90

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   26.04.16 23:16

Pa valjda bi to odradili legalno na nekakve posudbe ili ugovore. Slično su radili neki ameri, za Lamparda ili koga ono je bilo tako?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
DnL

Najdraži igrač : Figo, Ronaldo, Zanetti

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   27.04.16 0:02

Mislim da Emiliano ipak ti to gledaš previše crno..ispada kao da ćemo bankrotirati...postoji milijuni načina kako klubovi "varaju"
[Vrh] Go down
Korisnički profil Online
soecc

Najdraži igrač : Materazzi, Zanetti

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   27.04.16 9:14

Emiliano, koliko je dozvoljeno od sponzora usisavati lovu u klub? Mislim da je to ograničeno na neki način.

kuky90

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   30.04.16 9:57

Navodno Fifa odlučila da Inter dobiva 10.5 mil za Alvareza.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Emiliano

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   02.05.16 19:30

Adri je napisao/la:
A ovo s nasim i njihovim igracima nije krsenje pravila?
Obitelj Pozzo je vlasnik Udinesea, Granade i Watforda i konstantno posudjuju i prodaju igrace izmedju ta 3 kluba. Jos nisu imali problema sa sankcijama niti je bilo istraga o nedozvoljenom usivavanju novca izmedju tih klubova. Suning po toj logici ne bi trebao imati problema, pogotvo sto ce u pocetku biti manjinski dionicari.
DnL je napisao/la:
Mislim da Emiliano ipak ti to gledaš previše crno..ispada kao da ćemo bankrotirati...postoji milijuni načina kako klubovi "varaju"
Ja bas mislim kako gledam objektivno, cak i optimisticno. Klub s takvim dugovima (2.5x veci nego godisnji prihodi) najavljuje i nagodinu borbu za LP uz samo 2-3 znacajnije prodaje (najizglednije Murillo i Brozovic + par manje bitnih tipa Jesus, Santon, Zaba, Melo, Jovetic u stilu Shaqiria) je mislim velikim optimizam. Naveo sam 2 nacina na koji Suning i Thohir mogu "varati", volio bih da mi ti naises jos barem 2 od tih "milijuna"?
soecc je napisao/la:
Emiliano, koliko je dozvoljeno od sponzora usisavati lovu u klub? Mislim da je to ograničeno na neki način.
U FFP-u postoji stavka pod imenom Fair Value: "UEFA FFP rules require any transaction from a ‘related part’ (i.e. a company or body connected to the club owners) to be assessed to ensure it was a genuine transaction at a ‘fair value’. UEFA has the power to adjust any artificial ‘mates rates’ deals and apply a lower value to the Break Even calculation. This assessment will be carried out by the CFCB panel".

Kao i uvijek problem je u definiranju i primjeni tog pravila. PSG i City su dobili zeleno svjetlo za svoje ugovore sa tvrtkama direktno povezanima sa njihovim kraljevskim obiteljima, makar su oni u trenutku potpisivanja debelo premasivali trzisne norme i donosili cca 60% klupskih godisnjih prihoda. Slicna stvar je i sa Sassuolovim dealom sa Mapei-em. Bez obzira sto se tretira kao sponzorstvo i za dresove i za ime stadiona debelo premasuje dozvoljene granice.

Politicka situacija je vrlo bitna u cijeloj prici. Ako UEFA bude blagonaklono gledala na ovo kinesko preuzimanje (pogurnuto od predsjednika i komunisticke partije) necemo imati problema i lako je moguce da cemo dobiti jos pokoji sponzorski deal, a mozda i krenuti u izgradnju stadiona.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
kuky90

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   02.05.16 19:38

Emiliano i za kolko godina bi se Inter mogao oporaviti od tih dugova? Kolko znam još uvijek imamo veće rashode nego prihode, ali dali se nešto poduzelo po tom pitanju. Jer ovakvim tempom nekako mislim da to neće biti tako skoro.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Emiliano

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   02.05.16 20:07

U Thohirovoj vladavini napravljeni su ozbiljni koraci naprijed po pitanju deficita na kraju sezone:
13/14 -€140m
14/15 -€105m
15/16 -€50m

Prihodi su povecani za 20%, dosta se prodavalo, rashodi su blago smanjeni, pokusava se racionalizirati troskove i smanjiti broj igraca i trenera na platnoj listi. Racunaj da u 2 ove od 3 sezone nije igrana niti EL, sto bi bilo jos dodatnih €8-10m. Problem je ipak sto smo se odgodama i obvezama placanja prilicno nakrcali za iduca 2 ljeta i zato ce se ovoga ljeta morati opet ozbiljno prodavati. Ne izbori li se ni nagodinu LP onda mozemo vec ocekivati pravi egzodus najboljih igraca jer vec sada za ljeto 2017. imamo obveza u visini od 50 milja eura.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
leopnd
Admin

Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Sebastijan Kitonić

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   07.05.16 20:28

[You must be registered and logged in to see this image.]

rafael_zd

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   07.05.16 20:30

Za dlaku nam izmakla LP! Mancini majstore, avanti cosi'!
[Vrh] Go down
Korisnički profil Online
kuky90

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   08.05.16 12:02

Dakle ulazimo u to pljesnivo natjecanje koje nam samo umara igrače i otvara još jednu frontu, pa će nam teže biti u prvenstvu, a lova je jako mala.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
gogec

Najdraži igrač : Zanetti, Gerrard, L.Suarez

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   08.05.16 12:24

kuky90 je napisao/la:
Dakle ulazimo u to pljesnivo natjecanje koje nam samo umara igrače i otvara još jednu frontu, pa će nam teže biti u prvenstvu, a lova je jako mala.

to 'pljesnivo' natjecanje l'poolu bi moglo spasiti sezonu i donijeti LP, da ne pričam o nekoliko odličnih utakmica i lovi zarađenoj do sada..
[Vrh] Go down
Korisnički profil Online
kuky90

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   08.05.16 12:34

Pa da, ali je lova sitna za razliku od LP. Finalist dobije kolko onaj koji uđe u skupinu LP.
Naravno nabere se tu ako dođeš i osvojiš i još se kvalificiraš, ali opet nekako mi to natjecanje nije ostalo u dobrom sjećanju jer su se igrači ozljeđivali ili pak je Inter ispao na neki bezvezni način. A još k tome Inter ima dosta tanku klupu.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
cesar19

Najdraži igrač : Zanetti, Cambiasso, Perišić, Icardi, Milito

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   08.05.16 12:37

kuky90 je napisao/la:

Nikako se ne slažem, smatram da je natjecanje kvalitetno i da se može zaraditi ok lova ako ćemo igrati ozbiljno, ako ne nek guraju mlade i ništa ne gubimo.

gogec

Najdraži igrač : Zanetti, Gerrard, L.Suarez

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   08.05.16 12:37

inter uopće nema tanku klupu, mogli smo komotno igrati dva natjecanja.. prvi dio EL ti ionako dobar dio tekme može odradtiti neki 'drugi' sastav..

što se tiče love i prihode namjeravaju povećati.. inter mora biti prisutan u europi, nema tu dvojbe..
[Vrh] Go down
Korisnički profil Online
kuky90

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   08.05.16 12:44

Pa da u tome je problem. Zadnji put su igrale rezerve u europi, znate da je Carizzo stalno branio i onda zajebao 3 komada. Tako da nekako to neozbiljno Mancini shvatio i ne želim se sramote više.
Pa drugi sastav u obrani je sad recimo Santon, Telles i Juan. U vezi Melo i Gnou jedino u napadu imamo dosta igrača.
Nemoj zaboraviti da je Inter u krizi i morat će prodavati, a ako će nam trebati više igrača to znaći da bi opet neki poluproizvodi mogli doći kad nekoga prodamo.

Jako sam skeptičan oko toga.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Wesley10

Najdraži igrač : Sneijder, Zanetti, Recoba, Cambiasso, Broz

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   08.05.16 12:49

Stari moj u NBAu se igraju tekme u prosjeku svaka dva dana, redovito se igraju back to back, sa putovanjima sa zapadne na istocnu obalu i obrnuto, i niko nikad ne kuka. Sta je profesionalnom nogometasu u treningu igrat tekmu svaka 3-4 dana, s tim da je skupina mrtva sprdnja jer imas jednog postenog protivnika i dve kante za napucavanje.. Znaci pocnest igrat kak spada tek u cetvrtfinalu recimo. To kome smeta ni ne zasluzuje igrat.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Chat O Sezoni 2015/16   

[Vrh] Go down

Chat O Sezoni 2015/16

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 24 / 26.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Next