Inter Croatia Crew - Forum
---
Financial Fair Play - Page 3 14dhf28

DOBRODOŠLI
na Inter Croatia Crew Forum!


Za čitanje tema i sudjelovanje u raspravama
molimo Vas da obavite kratak postupak registracije. Hvala.

FORZA INTER!
Inter Croatia Crew - Forum
---
Financial Fair Play - Page 3 14dhf28

DOBRODOŠLI
na Inter Croatia Crew Forum!


Za čitanje tema i sudjelovanje u raspravama
molimo Vas da obavite kratak postupak registracije. Hvala.

FORZA INTER!
Inter Croatia Crew - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum navijača Intera iz Hrvatske i Balkana
 
HomeSearchRegisterLog inLatest images

Share
 

 Financial Fair Play

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Curva6Nord9

Curva6Nord9

Posts : 2459
Join date : 2014-04-15
Age : 29

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 12:12

kuky90 wrote:
Pitanje za Emiliana. Što je točno ta plusvalenza i kako funkciornira? Nisam nekakv iz financija pa me zanima i kakav bi naziv kod nas bio za taj pojam?

Npr. kupili Broza za 8 mil i prodamo ga za 30, plusvalenza nam je 22 milijuna i kolko sam skuzio to je najbitnija stvar kod tog FFP-a.
Back to top Go down
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 14:31

Pitanje za stručnjake:
JA I DALJE NE KUŽIM KAKO UTD, PSG, CHELSEA, CITY I SLIČNI DOVODE IGRAČE ZA 150 MILJONA EURA ODŠTETE BEZ PARDONA, A MI NEMREMO DOVEST KASALICU BEZ ČEKOVA I ODGODE PLAČANJA NA 12 GODINA UZ FIKSNU KAMATNU STOPU OD 4,8%???

Hvala na eventualnom pojašnjenju (vjerovatno ću postavit 100 podpitanja)... cheers 1

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
Emiliano

Emiliano

Posts : 1516
Join date : 2012-11-11
Location : Rijeka

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 15:36

Leo lol 1

Nije bas tako jednostavno racunanje FFP-a. Ima vise stavki, dok se dok racunanja plusvalenze ne smije zaboraviti niti akumuliranja vrijednost. Tako recimo Brozovic, posto je prvo bio godinu i pol na posudbi za 3 milje je akumulirao tu vrijednost (2 za punu godinu, 1 za poluzsezonu), a koliko vidim trenutno ima ugovor do 2020. i placen je Dinamu 5 milja. Tih 5 milja odstete se dijeli na 4 godine ugovora i to ispada 1.25 po sezoni. To nije sve, ima tu i book value ali otom-potom. Znaci ako ga prodamo ovoga ljeta za 30M € plusvalenza je 25M €, a ako ga prodamo sljedeceg ljeta uvecano za jos 1.25M € akumuiranog ugovora je plusvalenza 26.25M €. Za primjer ako prodamo Perisica za 40, a proslog ljeta je potpisao 4-godsinji uzgovor za odstetu od 16 milja, plusvalenza bi bila 28 jer je u prvoj godini akumulirao 1/4 odstete od 16 milja, odnosno 4 milijuna eura. Sljedeceg ljeta bi bila 32 itd... Treba paziti i na produzenja postojecih ugovora jer se onda mjenja vrijednost igraca i book value.
Back to top Go down
rafael_zd

rafael_zd

Posts : 5955
Join date : 2012-04-04
Age : 34
Location : Zara

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 16:54

Ovo je super objašnjenje, ali nažalost i sad mi je tek jasno kolika bi bila ''korist'' financijska da prodamo Icardia što se tiče plusvalenze :(
Aj pliz daj link na neki dobar članak koji objašnjava FFP, ono da ti je pri ruci. Pogotovo me zanima dio s prihodima i rashodima koji se računaju za FFP.
Back to top Go down
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 17:07

Ok, taj dio sa plusvalenzama mi je jedini i jasan u detalje...

Al recimo: koga je to UTD prodao, a doveo tamo nekog anonimusa za 40 miljona eura!? Kako?
Šta samo zato jer prodaju puno dresova? Kamon.
PSG nudi hiljaduhiljada eura za Higuaina. Kako? Koga su to prodali da si mogu dozvoliti takvu kupovinu?
Itd...

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
gogec

gogec

Posts : 4336
Join date : 2013-03-05
Age : 42
Location : Zagreb
Najdraži igrač : Zanetti, Gerrard, VVD

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 17:23

leopnd wrote:

Al recimo: koga je to UTD prodao, a doveo tamo nekog anonimusa za 40 miljona eura!? Kako?
Šta samo zato jer prodaju puno dresova? Kamon.

nisam u tome kao emiliano, ali sam siguran da se računaju svi prihodi, ne samo prodaja igrača i dresova već i tv prava, sponzori.. englezi dobivaju strava lovu na tv prava, a arapi još upumpaju dodatna sredstva preko sponzora i tu baš nije sve čisto..
Back to top Go down
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 17:29

gogec wrote:
i tu baš nije sve čisto..

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
DnL

DnL

Posts : 3771
Join date : 2011-05-29
Age : 32
Location : Petrinja/Zagreb
Najdraži igrač : Figo, Ronaldo, Zanetti

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 17:54

Bas zbog toga sto se sve racuna i pisem da se ne treba previse baviti ciframa transfera nego sponzorima i Ligom prvaka... Dakle bolje i riskirati i potrošiti puno para jedne sezone(pa cak ako nas i kazne) ako ce to biti jamac slijedecih godina igranja u LP
Back to top Go down
Emiliano

Emiliano

Posts : 1516
Join date : 2012-11-11
Location : Rijeka

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 18:12

Nije fer ali se pravila znaju. Gledaju se ukupni prihodi. United je tako prosle sezone imao rekordne prihode od cca 650 milijuna eura uz rashode od cca 550. Mi smo imali 180 milja prihoda, a 230 milja rashoda. Spustili smo pomocu EBITDA-e, odnosno efektivne vrijednosti tu vrijednost sa -50 na ispod -30 i tako zadovoljili uvjete koje je ET o dogovori s celnicima UEFA-e. United je znaci osim tih 100 milijuna eura profita razlike koju ima za trositi mogao preko te iste EITDA-e ulupati jos vise sredstava pomocu tih akumulacija, koje su i nama pomogle. Samo je bitno da im place ne skoce previse jer onda i rashodi skacu. U Italiji je to zbog 100%-tne porezne stope drasticno. Mi realno trosimo na place 70-80 milijuna eura koje ide direktno igracima, ali zbog stope poreza to je duplo. Visoke porezne stope su lose za ekonomiju, kako za gospodarstvo tako i za sport.

Evo za primjer bas United je doveo onog Baillyja za 40 milja iz Villarreala. Dali su mu 5-godisnji ugovor sto znaci da se akumulira za 8 milja eura godisnje. Plus placa, ali ako recimo prodaju Marcosa Roja nakon dvije sezone za isti iznos za koji je doveden (20 milja) napraviti ce plusvalenzu od bas 8 milijuna eura i onda su na pozitivnoj nuli. Znaci dodje im na isto, a doveli su igraca od 40 i prodali za 20. Drugo sto se gleda je taj fiktivni balans. Recimo hipoteticki da Bially i Rojo imaju iste place. Rojov book value je 20milja odstete/5godina ugovor=4milja. Baillyju duplo vise, ali tih 4 milja ce biti daleko (5x) manje financ. opterecenje od razlike od 20 milijuna izmedju transfer odsteta za tu dvojicu.

Drugi primjer: Guarin prodan za 11, koliko se i pise u plusvalenzu jer je akumulirao puni znos. Eder bez bonusa placen takodjer 11, ali kroz ugovor na 4 sezone to ispada 11/4=2.75 po sezoni. Odnosno iako su odstete jednake stvorio si 8.25 milijuna eura prostora u EBITDA-i. Cak i vise jer Eder ima manju placu, ali da ne cjepidlacim.

Ne da mi se vise ponavljati koliko nije fer taj sistem i kako samo potice sto vecu prodaju i kupiovinu igraca. Totalna glupost je prisiljavanje na ista pravila u zemljama s drukcijim valutama, poreznim stopama, drasticnim razlikama izmedju primanja... cilj je samo da se lova okrece...

@Rafa, oprecna sam objasnjenja nalazio od sajta do sajta, tako da sam na kraju proucio kompletna pravila s FIFA-ine sluzbene stranice.
Back to top Go down
rafael_zd

rafael_zd

Posts : 5955
Join date : 2012-04-04
Age : 34
Location : Zara

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 18:43

Super tnx cheers 1

Imam ja rješenje kako podignuti prihode kroz prodaju dresova. Naši kineski vlasnici isprazne skladišta neprodanih dresova Ranocchie, Pereire, Jonathana i kuzmanovića, otkupe ih preko svojih sestrinskih firmi po 100 Eura i tako hiljade i hiljade tih dresova, svojim avionima dresove pobacaju po Manđuriji, na društvenim mrežama osvanu fotke kineske djece s dresovima tih veličina. Izbacimo i limited edition dresove Rocchia s dizajnom našeg prijatelj Giorgia Armania, tipa 20 dresova po milijun eura i to naš kineski vlasnik prisili svoje managere da ih kupe.
Back to top Go down
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime25.06.16 19:09

O puno hvala Emiliano, sad mi je puno jasnije. I da, slažem se, nepojmljivo mi je da ista pravila vrijede za različite države. Debilana.

rafael_zd wrote:
Naši kineski vlasnici isprazne skladišta neprodanih dresova Jonathana

Nema toga, brate... Prodano sve, svih miljardu i 800... inter smiley 5

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
soecc

soecc

Posts : 11900
Join date : 2010-04-25
Age : 48
Location : Labin
Najdraži igrač : Materazzi, Zanetti

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime27.06.16 10:01

Nisu ti dresovi u našem skladištu nego u Nikeovom. Mi dobivamo samo neku proviziju.

_________________
Non mollare mai!!!
Back to top Go down
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime22.02.17 12:33

Sredinom marta će se ponovo sastati predstavnici Intera i UEFA-e kako bi se napravio novi rezime' financija. Današnji CDS naglašava kako su u Nyonu ekstremno zadovoljni razvojem situacije u Beneamati po pitanju Financial Fair Playa i 99% neće biti nikakvih restrikcija za budućnost. Dapače, projekt Suninga u mnogoćemu zadovoljava čelnike UEFA-e, pogotovo okretanje mladima te mogućnost plasiranja LP-a i ostalih natjecanja na Kinesko tržište upravo preko Suninga... Pušu neki još noviji vjetrovi...

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime21.04.17 18:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
jaZey

jaZey

Posts : 2076
Join date : 2012-01-31
Age : 40
Location : Zagreb
Najdraži igrač : Esteban "Cuchu" Cambiasso

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime31.07.17 14:53

Ako ovo dopuste onda nek sve ide u krasni

[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
kuky90

kuky90

Posts : 11420
Join date : 2013-09-01
Age : 33
Location :

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime31.07.17 20:17

Kako se sprdaju sa FFPa i UEFA-e. Treba uvesti ono što je Čeferin rekao već prije, salary cap i gotovo.
Back to top Go down
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime02.08.17 6:53

Skriniar, Borja Valero, Padelli i Vecino su po pitanju FFP-a "teški" 24 miljona eura.
Andreolli, Carrizo i Palacio, sva trojica otišlja nakon 30.06., su pak olakšali 7,5 milijuna...

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
leopnd
Admin
leopnd

Posts : 51332
Join date : 2008-08-12
Age : 46
Location : Pula
Najdraži igrač : Nicola Berti, Walter Zenga, Dejan Stanković, Cristian Chivu, Javier Zanetti, Alexis Sanchez

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime21.12.17 10:13

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Anger can be power if we know that we can use it
Back to top Go down
http://www.kkpula1981.com
milito22

milito22

Posts : 6531
Join date : 2012-07-27
Location : Zagreb
Najdraži igrač : Milito,Chivu,Crespo,Lautaro

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime12.01.18 23:23

Kako stojimo po ovom pitanju? Zanima me da li netko ima kakve podatke o financijama,da li dolazi do rasta prihodai tako to. smiley 1
Back to top Go down
Wesley10

Wesley10

Posts : 7173
Join date : 2010-04-27
Age : 27
Location : Zagreb
Najdraži igrač : Sneijder, Zanetti, Recoba, Cambiasso, Broz, El Toro

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime13.01.18 10:03

Mi smo jedini klub na svijetu valjda koji pazi na ovo i opet ne mogu kupit lizalicu bez da prodamo pol momcadi prije tog
Back to top Go down
milito22

milito22

Posts : 6531
Join date : 2012-07-27
Location : Zagreb
Najdraži igrač : Milito,Chivu,Crespo,Lautaro

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime13.01.18 11:05

leopnd wrote:
Pitanje za stručnjake:
JA I DALJE NE KUŽIM KAKO UTD, PSG, CHELSEA, CITY I SLIČNI DOVODE IGRAČE ZA 150 MILJONA EURA ODŠTETE BEZ PARDONA, A MI NEMREMO DOVEST KASALICU BEZ ČEKOVA I ODGODE PLAČANJA NA 12 GODINA UZ FIKSNU KAMATNU STOPU OD 4,8%???

Hvala na eventualnom pojašnjenju (vjerovatno ću postavit 100 podpitanja)... cheers 1

Baš listam ovu temu,i ovo mi je najjači post,tako i ja razmišljam. Unatoč odličnom @emilianovom objašnjenju. smiley 1
Back to top Go down
kuky90

kuky90

Posts : 11420
Join date : 2013-09-01
Age : 33
Location :

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime13.01.18 11:23

Ma to je taj usrani FFP od UEFA-e. Kao žele napraviti više fer igru, a kurčina. Tek sad ovi veliki imaju monopol i stalno isti dominiraju. Mislim da je Uefi to bio i krajnji cilj, napraviti da dominiraju iste ekipe uvijek jer je to kao zabavno.

Dovoljno je pogledati zadnjih 7 godina lige prevaka, gdje 5 puta osvojili giganti Real i Barca koji imaju najviše fanova širom svijeta, i razbacuju pare. A onda se tu ubaci još i jedan Bayern i Chelsea.

Liga je strašno dosadna postala od kad su uveli to sranje jer stalno gledamo iste klubove u finalu. Real, Barca, Bayern i PSG ili City.
Back to top Go down
milito22

milito22

Posts : 6531
Join date : 2012-07-27
Location : Zagreb
Najdraži igrač : Milito,Chivu,Crespo,Lautaro

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime13.01.18 12:40

Upravo tako,bravo. Cilj je kao bio izjednačiti snage,a stanje nikad gore. Otprilike 5 velikih ekipa ima potpunu dominaciju i na tržištu i na terenu. Trebalo bi uvesti salary cap kao u NBA,to je jedini način na koji bi se igra mogla vratiti u normalu.
Back to top Go down
Biscione

Biscione

Posts : 5324
Join date : 2015-06-21
Age : 32
Location : BiH
Najdraži igrač : Adriano, Zanetti, Barella, Lautaro, Bastoni, Dimarco

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime13.01.18 20:21

Svi smo znali da je to sranje al kad je PSG 2x u jednom mercatu oborio svjetski rekord u visini odštete i prošao nekažnjeno ja ne znam zašto se uopće više spominje taj FFP. Ja mislim da je on samo opravdanje  nama jer nemamo para za transfere pa se kobajagi vadimo na FFP. Ima milion načina da se to zaobiđe ako je gazda voljan trošit.
Back to top Go down
kuky90

kuky90

Posts : 11420
Join date : 2013-09-01
Age : 33
Location :

Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime13.01.18 20:34

Mislim da sve što UEFA želi je pare od bogatih vlasnika, a šeici i slični su sigurno gurnuli paru u kuvertu i sad rade što žele.
Back to top Go down
Sponsored content




Financial Fair Play - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Financial Fair Play   Financial Fair Play - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 

Financial Fair Play

View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Inter Croatia Crew - Forum ::  Općenito O Interu :: Ostalo O Klubu-